Wróć

  • 90-dniowy okres karencji!
  • Bardzo duży asortyment towarów dostępnych natychmiastowo z magazynu
  • 2-letnia Gwarancja!

Porady dotyczące kół

Poniżej znajdują się najczęściej zadawane pytania na temat kół:

  1. Jaka jest różnica między kółkiem samonastawnym a stałym kółkiem samonastawnym?
  2. Jak mogę obliczyć dopuszczalną nośność koła?
  3. Jaka jest różnica między kołem z górną płytką a kołem z centralnym otworem?
  4. Które koła nadają się do użytku na zewnątrz?

 

1. ZESTAWY KOŁOWY SKRĘTNY CZY ZESTAWY KOŁOWY STAŁY?

W zależności od zastosowania możesz użyć 4 kół samonastawnych z hamulcami lub bez albo 2 kół samonastawnych i 2 stałych kół samonastawnych.

Jeśli musisz poruszać kołami w wielu kierunkach, wówczas najlepiej jest wybrać 4 kółka samonastawne, ale jeśli będziesz korzystać z nich do jazdy prosto, wtedy lepiej jest korzystać z dwóch stałych kółek samonastawnych oraz 2 kółek samonastawnych (z hamulcami).

Jaka jest różnica między stałymi kółkami samonastawnymi, kółkami samonastawnymi oraz kółkami samonastawnymi z hamulcami?

Stałe kółka samonastawne mogą obracać się do przodu i do tyłu w jednym kierunku i mogą być wykorzystywane do jazdy w jednym kierunki.

Kółka samonastawne z górną płytą są kółkami, które mogą skręcać we wszystkich kierunkach i mogą być używane do jazdy we wszystkich kierunkach. Górna płyta z czterema otworami na śruby jest używana do montażu.

Kółka samonastawne z górną płytą i hamulcami to kółka, które mogą obracać się we wszystkich kierunkach, ale w momencie użycia hamulca, koło nie może się więcej obracać, a kierunek obrotów jest również zablokowany. Koła posiadają podwójne hamulce. Górna płyta z czterema otworami na śruby jest używana do montażu.

Kółka samonastawne z centralnym otworem to kółka, które mogą skręcać i obracać się we wszystkich kierunkach. Centralny otwór z otworem na jedną śrubę jest używany do montażu.

Kółka samonastawne z centralnym otworem i hamulcami to kółka, które mogą obracać się we wszystkich kierunkach, ale w momencie użycia hamulca, koło nie może się więcej obracać, a kierunek obrotów jest również zablokowany. Koła posiadają podwójne hamulce. Centralny otwór z otworem na jedną śrubę jest używany do montażu.

Kółka samonastawne z hamulcami i elementem ustalającym kierunek są kółkami z hamulcem, które mogą zablokować również kierunek bez korzystania z hamulców.

 

2. OBLICZANIE DOPUSZCZALNEJ NOŚNOŚCI

Jakiej nośności potrzebuję?

Prawidłową nośność można najlepiej obliczyć poprzez podzielenie całkowitej masy przez 3. Zalecamy taką metodę obliczeń, gdy podłoże nie jest całkowicie płaskie, ponieważ może wówczas zdarzyć się, że jedno z kółek traci kontakt z podłożem i masa jest utrzymywana tylko przez trzy koła.

Czy dopuszczalna nośność przedstawiona przy produkcie dotyczy jednego koła?

Tak, dopuszczalna nośność jest podawana dla jednego koła.

 

3. GÓRNA PŁYTA CZY CENTRALNY OTWÓR?

Nasze kółka z górną płytą posiadają mocowanie w formie płyty z 4 otworami na śruby. Te górne płyty mają standardowe wymiary.

Kółka z centralnym otworem mają tylko 1 otwór do montażu koła.

Ze względu na to, że wysokości kół z górną płytą oraz z centralnym otworem różnią się od siebie, nie mogą one być używane razem.

Można więc zamawiać stałe kółka samonastawne, kółka samonastawne (z hamulcami lub bez hamulców) z górną płytą; można również zamawiać kółka samonastawne (z hamulcami lub bez hamulców) z centralnym otworem. Stałe kółka samonastawne z otworem centralnym nie są dostępne.

4. KTÓRE KOŁA NADAJĄ SIĘ DO UŻYTKU NA ZEWNĄTRZ?

Wszystkie nasze koła są ocynkowane i mogą być użytkowane na zewnątrz przez długi czas, zanim zaczną rdzewieć.

Nasze łożyska kulkowe są uszczelnione, ale zaleca się stosowanie kółek z łożyskiem ślizgowym. Łożyska rolkowe są gorzej dopasowane i muszą być regularnie smarowane.

Jeśli chcesz zapewnić sobie idealne bezpieczeństwo, możemy również dostarczyć koła ze stali nierdzewnej z (możliwymi) łożyskami ze stali nierdzewnej.

Porównaj produkty Delete all products

You can compare a maximum of 3 products

Hide compare box