Wróć

  • 90-dniowy okres karencji!
  • Bardzo duży asortyment towarów dostępnych natychmiastowo z magazynu
  • 2-letnia Gwarancja!

Kółka obrotowe 160 mm

Potrzebujesz kółek obrotowych 160 mm? Możesz je znaleźć w Zestawy Kołowe Koła Outlet. Posiadamy zróżnicowany asortyment kółek obrotowych 160 mm, które różnią się między innymi materiałem, kolorem i nośnością.

FILTRY

Kółka obrotowe 160 mm

Jakiej średnicy koła potrzebuję?

Zestawy kołowe skrętne 160 mm mają średnicę koła 160 mm. Jest to średnica samego koła. Przy wyborze kółek skrętnych 160 mm należy zawsze zwrócić uwagę na całkowitą wysokość konstrukcyjną. Może ona być różna dla każdego koła. Ponadto zestawy kołowe o średnicy 160 mm występują w różnych materiałach, nośnościach i kolorach.

Jaka jest całkowita wysokość zestawu kołowego skrętnego?

Całkowita wysokość zestawu kołowego 160 mm jest podana dla każdego produktu w specyfikacji jako "wysokość zabudowy". Jest to więc wymiar od dołu kółka do góry płyty górnej lub otworu centralnego.

Kiedy powinieneś wybrać kółko obrotowe 160 mm lub stałe 160 mm?

W zależności od zastosowania najlepiej jest użyć 4 kółek obrotowych (z hamulcem lub bez) lub 2 kółek obrotowych i 2 stałych.Jeżeli trzeba manewrować kołami w wielu różnych kierunkach, najlepiej użyć 4 kółek skrętnych. Jeżeli trzeba jeździć w wielu prostych kierunkach, lepiej jest użyć 2 kółek stałych i 2 kółek obrotowych (z hamulcem).

Różnica między kołami stałymi, skrętnymi i hamowanymi

Zestawy kołowe stałe

Kółka stałe to kółka, które mogą się toczyć tylko do tyłu i do przodu. Z tego typu kółek można łatwo jeździć w jednym kierunku.

Zestawy kołowe skrętne z płytą górną

Zestawy kołowe obrotowe mogą obracać się we wszystkich kierunkach. Płyta górna z 4 otworami na śruby służy do mocowania zestawu kołowego skrętnego.

Zestawy kołowe skrętne z blokadą z płytą górną

Zestawy kołowe skrętne z hamulcem z płytą górną są podobne do zestawów kołowych skrętnych z płytą górną z wyjątkiem jednej cechy. Różnica polega na możliwości hamowania. Zestawy kołowe skrętne z blokadą mogą być hamowane tak, że koło nie może się toczyć i często blokowany jest również kierunek obrotu. Mocowanie odbywa się również za pomocą płyty górnej z 4 otworami na śruby.

Zestawy kołowe skrętne z otworem centralnym

Ten typ zestawu kołowego skrętnego również obraca się we wszystkich kierunkach, co umożliwia jazdę we wszystkich kierunkach. Zestaw kołowy skrętny jest mocowany za pomocą jednego otworu centralnego z 1 otworem na śrubę.

Zestawy kołowe skrętne z hamulcem z otworem centralnym

Zestawy kołowe skrętne z hamulcem z otworem centralnym również mogą obracać się we wszystkich kierunkach. Gdy tylko zostaną zahamowane, koło nie może się już toczyć i kierunek obrotu zostaje zablokowany. Zestawy kołowe tego typu są więc podwójnie hamowane. Mocowanie odbywa się za pomocą jednego otworu centralnego z 1 otworem na śrubę.

Doradztwo w zakresie doboru właściwego zestawu kołowego

Oczywiście chcemy, abyś kupił właściwe zestawy kołowe! Czy nadal masz pytania lub potrzebujesz porady? Prosimy o kontakt z naszymi specjalistami pod numerem telefonu +31(0)850765313 lub e-mailem [email protected].

Czytaj więcej Blisko
Porównaj produkty Delete all products

You can compare a maximum of 3 products

Hide compare box